Om oss

Heart_icon_white_SQLSYSTEMS
Vårt hjärta slår för Untapped Potential
Vårt hjärta slår för Untapped Potential

Att ha kvalitetssäkrad och relevant data är grunden för digitaliseringen. Så är det idag, och så har det varit de senaste 35 åren, sedan SQL Systems startade. Vi har alltid kunnat erbjuda både djup och bred kompetens. Under åren har vi utvecklat en väl fungerande metodik och egna verktyg som gör oss unika i hur vi skapar ordning och reda i data i kundens system. Jonas Kimmehed (CEO)

Sedan 1985 har SQL Systems ingenjörer och IT-personal utvecklat professionen att utvinna handlingskraft, det vi kallar “Untapped Potential”, ur våra kunders system.

Att vi har lyckats under 35 års tid beror på vår fantastiska personal, även kallad SQL-iens , och vår förmåga att nyttja vår fulla potential. Som arbetsgivare är vårt mål “Achieving Greatness by being Different” vilket betyder att vi utmanar oss själva att våga vara annorlunda. Personalen på SQL Systems besitter kunskap och kapacitet och det är vårt uppdrag att skapa en arbetsmiljö där det nyttjas till fullo. Vi tror på kraften i att “Empower our People” genom att integrera våra värdeord i det vi gör och levererar. Därför kommer alla som blir en del av vårt team att arbeta med sin förmåga att vara modig, sin integritet och samarbetsförmåga. Vårt mål som arbetsgivare är att skapa en arbetsplats där samtliga delar utvecklas och utmanas för att vi ska komma åt den kraften som finns hos ALLA. Alla har “Untapped Potential”.

Att ha kvalitetssäkrad och relevant data är grunden för digitaliseringen. Så är det idag, och så har det varit de senaste 35 åren, sedan SQL Systems startade. Vi har alltid kunnat erbjuda både djup och bred kompetens. Under åren har vi utvecklat en väl fungerande metodik och egna verktyg som gör oss unika i hur vi skapar ordning och reda i data i kundens system. Jonas Kimmehed (Grundare)

Sedan 1985 har SQL Systems ingenjörer och IT-personal utvecklat professionen att utvinna handlingskraft, det vi kallar Untapped Potential, ur våra kunders system.

Att vi har lyckats under 35 års tid beror på vår fantastiska personal, även kallad SQL-iens , och vår förmåga att nyttja vår fulla potential. Som arbetsgivare är vårt mål Achieving Greatness by being Different vilket betyder att vi utmanar oss själva att våga vara annorlunda. Personalen på SQL Systems besitter kunskap och kapacitet och det är vårt uppdrag att skapa en arbetsmiljö där det nyttjas till fullo. Vi tror på kraften i att Empower our People genom att integrera våra värdeord i det vi gör och levererar. Därför kommer alla som blir en del av vårt team att arbeta med sin förmåga att vara modig, sin integritet och samarbetsförmåga. Vårt mål som arbetsgivare är att skapa en arbetsplats där samtliga delar utvecklas och utmanas för att vi ska komma åt den kraften som finns hos ALLA. Alla har Untapped Potential.

MOD

För att våga vara modig och ge uttryck för tankar, känslor och värderingar krävs det mod.

Samarbete

Vi vet och förstår att vi är en del av en helhet. Man går snabbt ensam men man går längre tillsammans.

Integritet

Vi vill att våra medarbetare och kunder ska alltid kunna lita på oss och vår leverans. Vi håller det vi lovar.

Mod

För att våga vara modig och ge uttryck för tankar, känslor och värderingar krävs det mod.

Samarbete

Vi vet och förstår att vi är en del av en helhet. Man går snabbt ensam men man går längre tillsammans.

Integritet

Vi vill att våra medarbetare och kunder ska alltid kunna lita på oss och vår leverans. Vi håller det vi lovar.

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life

Muhammed Ali

Vi är
SQL-iENS
För att uppnå vår vision “Achieving Greatness by being Different” vet vi att vi behöver personal som besitter mod, integritet och samarbetsförmåga. Det är med mycket kärlek och stort nöje som vi vågar säga att våra SQL-iens har just detta.
Niklas_Berg_SQL_Systems_

Niklas

♉︎
Driven, kunnig, lösningsfokuserad
System developer

niklas@sqlsystems.se

Jonas_Esaiasson_SQL_Systems_

Jonas E

♒︎
Snabbtänkt, lugn, skicklig
System developer

jonas.e@sqlsystems.se

Andre

♌︎
Entusiastisk, nyfiken & humoristisk
Data management consultant

andre@sqlsystems.se

Patrik

♌︎
Lagspelare, entusiastisk & finurlig
Director Sales and Marketing

: +46 70 447 86 62
patrik@sqlsystems.se

Emma_Anderberg_SQL_Systems_

Emma

♓︎
Strukturerad, hängiven & omtänksam
President

:+46 70-664 20 63
emma@sqlsystems.se

Mila

♈︎
Bossig, sällskapssjuk & smart
Alfahonan


voff@sqlsystems.se

Sigge_SQL_Systems

Sigge

♈︎
Gosälskare , höjdhoppare, lekfull
Kärleksspridare

voff@sqlsystems.se

Meral_Husein_SQL_Systems

Meral

♈︎
Sprudlande, empatisk & kunnig
Data management consultant

meral@sqlsystems.se

Martin_Moricz_SQL_Systems

Martin

♏︎
Äventyrlig, energisk och nyfiken.
Senior system analyst

martin@sqlsystems.se

Jens_Andersson_SQL_Systems_

Jens

♒︎
Pedagogisk, eftertänksam & en Do:er.
Data management consultant

jens@sqlsystems.se

Rita_iteka_SQL_Systems_

Rita

♑︎
Äventyrlig, optimistisk & nyfiken
Data management consultant

rita@sqlsystems.se

Louise_Nyberg_SQL_Systems_

Louise

♋︎
Ambitiös, pålitlig & optimistisk
Data management consultant

Louise@sqlsystems.se

Irma

♎︎
Pedagogisk, passionerad & kreativ.
Front end developer


irma@sqlsystems.se

Jonas_Kimmehed_SQL_Systems_

Jonas

♑︎
Glad, envis & strategisk rådgivare.
Director Products and Services

: +46 70 664 20 66
jonas@sqlsystems.se

Jane_Virgili_SQL_Systems

Jane

♉︎
Glad, Organiserad och Serviceminded
SAP Consultant


jane@sqlsystems.se

Adam

♌︎
Omtänksam, vetgirig & sporttokig
Data management consultant

adam@sqlsystems.se

Hanna_Bensson_SQL_Systems

Hanna

♌︎
Konstnärlig, modig & harmonisk
Data management consultant

hanna@sqlsystems.se

Magnus_Wahlfrid_SQL_Systems_

Magnus

♎︎
Pigg, energisk & problemlösare
Vice President

☏: +46 70 664 20 62 magnus@sqlsystems.se

Mirjam_Gall_SQL_Systems

Mirjam

♓︎
Optimistisk, Spirituell & Kreativ
Marketer

Mirjam@sqlsystems.se

Franz_SQL_Systems

Franz

♋︎
Nyfiken, klumpig, gullig
Störbollen

voff@sqlsystems.se

Mansor_SQL_Systems

Mansor

♓︎
Hjälpsam, rolig & ansvarsfull
Data management konsult

Mansor@sqlsystems.se

Jonas H

♍︎
Glad, Problemlösare, Analytisk
Manager Products

jonas.h@sqlsystems.se

Alva

♎︎
Energisk, Innovativ & Äventyrlig
Data management consultant

alva@sqlsystems.se

Marta_Kisluk_SQL_Systems_

Marta

♒︎
Ambitiös, kreativ & entusiastisk
Data management consultant

marta@sqlsystems.se

Jonna

♓︎
Osjälvisk, strukturerad och kreativ
Data management consultant

jonna@sqlsystems.se

Shahin Babavand SQL Systems

Shahin

♌︎
Lugn, lösningsorienterad & kreativ
Data management consultant

shahin@sqlsystems.se

Tanja SQL Systems

Tanja

♍︎
Glad, hårdkokt & organiserad
Data management consultant

tanja@sqlsystems.se

Vi väntar på dig?


Vi väntar på dig ansök idag!


nyfiken@sqlsystems.se

om Sql System var ett hem, vilken pryl skulle du vara?
har du "untapped potential"? Ansök nu!
Bli en av oss. Ansök redan idag?
We live by
courage, collaboration & integrity in everything we do
SQL Systems_masterdata_footer (1)

Adress:

Baltzarsgatan 23, 211 36 Malmö

Adress:

Baltzarsgatan 23, 211 36 Malmö

EN SV