VILKA VI ÄR OCH VÅR HISTORIA


”Att ha kvalitetssäkrad och relevant information är grunden för digitaliseringen. Så är det idag, och så har det varit de senaste 35 åren, sedan SQL Systems startade. Vi har alltid kunnat erbjuda både djup och bred kompetens. Under åren har vi utvecklat en väl fungerande metodik och egna verktyg som gör oss unika i hur vi skapar ordning och reda i informationen i kundens system.”
br/

TRYGGHET ÄR VÅRT MÅL SOM ARBETSGIVARE

Vi ska vara en attraktiv arbetsplats för att kunna locka riktigt duktiga medarbetare. Vårt viktigaste mål är att skapa trygghet för våra anställda. Vi har högt i tak, uppskattar att alla har en åsikt och delar framgångar med varandra. Framgångarna föds genom att vi vågar vara oss själva och vi tackar nej när vi inte har kapacitet eller att förutsättningarna för ett bra resultat inte finns. Att kunna bemöta kundernas efterfrågan på integritet, ärlighet och pålitlighet är något vi alltid strävar mot.

Magnus

COO. Pigg och energisk projektledare, problemlösande ingenjör.

Telefon: +46 70 664 20 62
magnus@sqlsystems.se

Hussein

Tycker verkligen om Visio och energidryck.

hussein@sqlsystems.se

Philip

Entusiastisk analytiker med sinne för humor.

philip@sqlsystems.se

Jonas

CEO. Glad och envis, strategisk rådgivare.

Telefon: +46 70 664 20 66
jonas@sqlsystems.se

Emma

Strukturerad, hängiven och omtänksam.

emma@sqlsystems.se

Ali

Kreativ, nyfiken och äventyrlig ingenjör/CAD-ritare.

ali@sqlsystems.se

Jens

Pedagogisk och eftertänksam Do:er.

jens@sqlsystems.se

Fredrik

Nyfiken och analytisk informationslogistiker.

fredrik@sqlsystems.se

Niklas

Driven civilingenjör och systemutvecklare.

niklas@sqlsystems.se

Jonas E

Lättlärd civilingenjör och systemutvecklare.

jonas.e@sqlsystems.se

Sven

För evigt ung och digital, löser alla problem.

Telefon: +46 70 664 20 71
sven@sqlsystems.se

Axel

Ingenjör.

axel@sqlsystems.se

Rusen

Äventyrlig, energisk och nyfiken.

rusen@sqlsystems.se

Patrik

Rolig och målinriktad lagspelare.

patrik@sqlsystems.se

Cathlin

Noggrann, positiv och flitig.

cathlin@sqlsystems.se

Martin

Nyfiken, analytisk problemlösare.

martin@sqlsystems.se

Fakir

Nyfiken, äventyrlig, analystisk.

fakir@sqlsystems.se

Meral

Sprudlande mattegeni.

meral@sqlsystems.se

Fredrik K

Finurlig EAM-specialist.

fredrik.k@sqlsystems.se

Mila

Oemotståndligt sällskapssjuk.

voff@sqlsystems.se

Adam

Omtänksam, vetgirig och sporttokig maskiningenjör.

adam@sqlsystems.se

Johan

Rock n roll med full koll.

johan@sqlsystems.se