Om oss

Heart_icon_white_SQLSYSTEMS
Vårt hjärta slår för Untapped Potential

Att ha kvalitetssäkrad och relevant data är grunden för digitaliseringen. Så är det idag, och så har det varit de senaste 35 åren, sedan SQL Systems startade. Vi har alltid kunnat erbjuda både djup och bred kompetens. Under åren har vi utvecklat en väl fungerande metodik och egna verktyg som gör oss unika i hur vi skapar ordning och reda i data i kundens system. Jonas Kimmehed (CEO)

Sedan 1985 har SQL Systems ingenjörer och IT-personal utvecklat professionen att utvinna handlingskraft, det vi kallar “Untapped Potential”, ur våra kunders system.

Att vi har lyckats under 35 års tid beror på vår fantastiska personal, även kallad SQL-iens, och vår förmåga att nyttja vår fulla potential. Som arbetsgivare är vårt mål “Achieving Greatness by being Different” vilket betyder att vi utmanar oss själva att våga vara annorlunda. Personalen på SQL Systems besitter kunskap och kapacitet och det är vårt uppdrag att skapa en arbetsmiljö där det nyttjas till fullo. Vi tror på kraften i att “Empower our People” genom att integrera våra värdeord i det vi gör och levererar. Därför kommer alla som blir en del av vårt team att arbeta med sin förmåga att vara modig, sin integritet och samarbetsförmåga. Vårt mål som arbetsgivare är att skapa en arbetsplats där samtliga delar utvecklas och utmanas för att vi ska komma åt den kraften som finns hos ALLA. Alla har “Untapped Potential”.

Mod

För att våga vara modig och ge uttryck för tankar, känslor och värderingar krävs det mod.

Samarbete

Vi vet och förstår att vi är en del av en helhet. Man går snabbt ensam men man går längre tillsammans.

Integritet

Vi vill att våra medarbetare och kunder ska alltid kunna lita på oss och vår leverans.
Vi håller det vi lovar.

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life

Muhammed Ali

Vi är
SQL-iENS

För att uppnå vår vision “Achieving Greatness by being Different” vet vi att vi behöver personal som besitter mod, integritet och samarbetsförmåga. Det är med mycket kärlek och stort nöje som vi vågar säga att våra SQL-iens har just detta. 

Niklas_Berg_SQL_Systems_

Niklas

♉︎
Driven, kunnig, lösningsfokuserad
System developer

niklas@sqlsystems.se

Jonas_Esaiasson_SQL_Systems_

Jonas E

♒︎
Snabbtänkt, lugn, skicklig
System developer

jonas.e@sqlsystems.se

Philip_Chung_SQL_Systems_

Philip

♉︎
Entusiastisk, nyfiken & humoristisk
Data management consultant

philip@sqlsystems.se

Patrik

♌︎
Lagspelare, entusiastisk & finurlig
CCO
: +46 70 447 86 62

patrik@sqlsystems.se

Rusen_Canpolat_SQL_Systems

Rusen

♒︎
Äventyrlig, energisk & nyfiken.
COO
: +46 70 664 20 64

rusen@sqlsystems.se

Mila

♈︎
Bossig, sällskapssjuk & smart
Alfahonan


voff@sqlsystems.se

Sigge_SQL_Systems

Sigge

♈︎
Gosälskare , höjdhoppare, lekfull
Kärleksspridare

voff@sqlsystems.se

Meral_Husein_SQL_Systems

Meral

♈︎
Sprudlande, empatisk & kunnig
Data management consultant

meral@sqlsystems.se

Martin_Moricz_SQL_Systems

Martin

♏︎
Äventyrlig, energisk och nyfiken.
Senior system analyst

martin@sqlsystems.se

Jens_Andersson_SQL_Systems_

Jens

♒︎
Pedagogisk, eftertänksam & en Do:er.
Data management consultant

jens@sqlsystems.se

Rita_iteka_SQL_Systems_

Rita

♑︎
Äventyrlig, optimistisk & nyfiken
Data management consultant

rita@sqlsystems.se

Louise_Nyberg_SQL_Systems_

Louise

♋︎
Ambitiös, pålitlig & optimistisk
Data management consultant

Louise@sqlsystems.se

Irma

♎︎
Pedagogisk, passionerad & kreativ.
Front end developer


irma@sqlsystems.se

Jonas_Kimmehed_SQL_Systems_

Jonas

♑︎
Glad, envis & strategisk rådgivare.
CEO

: +46 70 664 20 66
jonas@sqlsystems.se

Erik_Dahl_SQL_Systems_

Erik

♒︎
Filosofisk, humoristisk & omtänksam
Data management consultant


Erik@sqlsystems.se

Ali_Al_Mahdawi_SQL_Systems

Ali

♏︎
Kreativ, nyfiken & äventyrlig
Data management consultant


ali@sqlsystems.se

Sven

♍︎
Problemlösare, vetgirig & evigt ung
Senior consultant guru

☏: +46 70 664 20 71
sven@sqlsystems.se

Magnus_Wahlfrid_SQL_Systems_

Magnus

♎︎
Pigg, energisk & problemlösare
CTO

☏: +46 70 664 20 62 magnus@sqlsystems.se

Cathlin_Sanden_SQL_Systems

Cathlin

♐︎
Noggrann, positiv och flitig
Data management consultant

cathlin@sqlsystems.se

Franz_SQL_Systems

Franz

♋︎
Nyfiken, klumpig, gullig
Störbollen

voff@sqlsystems.se

Mansor_SQL_Systems

Mansor

♓︎
Hjälpsam, rolig & ansvarsfull
Data management konsult

Mansor@sqlsystems.se

Adam

♌︎
Omtänksam, vetgirig & sporttokig
Data management consultant

adam@sqlsystems.se

Emma_Anderberg_SQL_Systems_

Emma

♓︎
Strukturerad, hängiven &
omtänksam data management consultant

emma@sqlsystems.se

Hanna_Bensson_SQL_Systems

Hanna

♌︎
Konstnärlig, modig & harmonisk
Data management consultant

hanna@sqlsystems.se

Andreas_Pehrsson_SQL_Systems_

Andreas

♌︎
Munter, sansad & gemytlig
Data management consultant

Andreas@sqlsystems.se

Carl_Victor_Woggart_SQL_Systems_

Carl-Victor

♏︎
Omtänksam, påhittig & tävlingsinriktad
Data management consultant

carl-victor@sqlsystems.se

Mirjam_Gall_SQL_Systems

Mirjam

♓︎
Optimistisk, Spirituell & Kreativ
Marknadsförare

Mirjam@sqlsystems.se

Mohammed_Ali_Hussein_SQL_Systems

Mohammed Ali

♉︎
Strukturerad, flexibel & ansvarsfull
Data management consultant

mohammed@sqlsystems.se

Milky_SQL_Systems

Milky

♊︎
Modig, busig & energisk
Casanova

voff@sqlsystems.se

Marta_Kisluk_SQL_Systems_

Marta

♒︎
Ambitiös, kreativ & entusiastisk
Data management consultant

marta@sqlsystems.se

Tuan Voung SQL Systems

Tuan Nam Vuong

♉︎
Tålmodig, vetgirig & perceptiv
Data management consultant

tuan@sqlsystems.se

Shahin Babavand SQL Systems

Shahin Babavand

♌︎
Lugn, lösningsorienterad & kreativ
Data management consultant

shahin@sqlsystems.se

Tanja SQL Systems

Tanja Jungedal

♍︎
Glad, hårdkokt & organiserad
Data management consultant

tanja@sqlsystems.se

Alexander_Lopes_SQL_Systems

Alexander Lopes

♍︎
Kreativ, Glad & rolig
Marknadsförare praktikant

alexander@sqlsystems.se

Wilma Frennfelt

♋︎
Energisk, Innovativ & Äventyrlig
Digital analytiker praktikant

wilma@sqlsystems.se

Alva Mannberg

♎︎
Energisk, Innovativ & Äventyrlig
Data management consultant

alva@sqlsystems.se

om Sql System var ett hem, vilken pryl skulle du vara?
har du "untapped potential"? Ansök nu!
Bli en av oss. Ansök redan idag?
We live by
courage, collaboration & integrity by in everything we do
SQL Systems_masterdata_footer (1)

Adress:

Baltzarsgatan 23, 211 36 Malmö

E-mail:

nyfiken@sqlsystems.se

EN SV