VILKA VI ÄR OCH VÅR HISTORIA


”Att ha kvalitetssäkrad och relevant information är grunden för digitaliseringen. Så är det idag, och så har det varit de senaste 35 åren, sedan SQL Systems startade. Vi har alltid kunnat erbjuda både djup och bred kompetens. Under åren har vi utvecklat en väl fungerande metodik och egna verktyg som gör oss unika i hur vi skapar ordning och reda i informationen i kundens system.”
br/

TRYGGHET ÄR VÅRT MÅL SOM ARBETSGIVARE

Vi ska vara en attraktiv arbetsplats för att kunna locka riktigt duktiga medarbetare. Vårt viktigaste mål är att skapa trygghet för våra anställda. Vi har högt i tak, uppskattar att alla har en åsikt och delar framgångar med varandra. Framgångarna föds genom att vi vågar vara oss själva och vi tackar nej när vi inte har kapacitet eller att förutsättningarna för ett bra resultat inte finns. Att kunna bemöta kundernas efterfrågan på integritet, ärlighet och pålitlighet är något vi alltid strävar mot.

Magnus Wahlfrid

COO. Pigg och energisk projektledare, problemlösande ingenjör.

Telefon: +46 70 664 20 62
magnus@sqlsystems.se

Hussein Gabr

Tycker verkligen om Visio och energidryck.

hussein@sqlsystems.se

Philip Chung

Entusiastisk analytiker med sinne för humor.

philip@sqlsystems.se

Jonas Kimmehed

CEO. Glad och envis, strategisk rådgivare.

Telefon: +46 70 664 20 66
jonas@sqlsystems.se

Emma Anderberg

Strukturerad, hängiven och omtänksam.

emma@sqlsystems.se

Ali Al-Mahdawi

Kreativ, nyfiken och äventyrlig ingenjör/CAD-ritare.

ali@sqlsystems.se

Jens Andersson

Pedagogisk och eftertänksam Do:er.

jens@sqlsystems.se

Fredrik Gerling

Nyfiken och analytisk informationslogistiker.

fredrik@sqlsystems.se

Niklas Berg

Driven civilingenjör och systemutvecklare.

niklas@sqlsystems.se

Sven Ferdinandsson

För evigt ung och digital, löser alla problem.

Telefon: +46 70 664 20 71
sven@sqlsystems.se

Jonas Esaiasson

Lättlärd civilingenjör och systemutvecklare.

jonas.e@sqlsystems.se

Axel Eyton

Ingenjör.

axel@sqlsystems.se

Cathlin Sandén

Noggrann, positiv och flitig.

cathlin@sqlsystems.se

Sanny Hallin

Skönsjungande systemspecialist.

sanny@sqlsystems.se

Patrik Lövberg

Rolig och målinriktad lagspelare.

patrik@sqlsystems.se

På väg in

Äventyrlig, energisk och nyfiken.

Fakir Charles

Nyfiken, äventyrlig, analystisk.

fakir@sqlsystems.se

Mila

Oemotståndligt sällskapssjuk.

voff@sqlsystems.se

Martin Moricz

Nyfiken, analytisk problemlösare.

martin@sqlsystems.se

På väg in

Passionerad, drivande entreprenör.